T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / YUNUSEMRE - Çağatay Uluçay İlkokulu

Haberler

Haz

EKO OKULLAR YEŞİL BAYRAK TESLİM TÖRENİ

2 yıllık çalışmalarımızın sonucu olarak Yeşil Bayrak ödülüne layık görüldük.Ankara'daki ödül törenine koordinatör öğretmen ve müdür yardımcımız katıldı.Ardından okulumuzda yapılan ödül töreninde proje koordinatörü öğretmenimizin Eko Tim öğrencileri ödüllendirildi. 

Haz

EKO OKULLAR TÜRÇEV DEĞERLENDİRMESİ

TÜRÇEV den gelen misafirimizi ağırlamanın büyük mutluluğunu  yaşadık ve denetimimizi tamamladık.Misafirimize annelerimize  yaptığımız küçük hediyemizden ve geçen yıl yaptırdığımız bez  çantamızdan armağan ettik. 

 

 

 

Haz

EKO OKULLAR SUİÇİN DANS ET YARIŞMAMIZ

Su için dans et yarışmamızda her sınıfımızı temsilen 1 grup yarışmaya katıldı.9 şubeden oluşan 2.sınıflarımızdan yarışmaya katılmayan sınıf olmadı.Müdür yardımcımız,rehber öğretmenimiz ve anaokulu öğretmenimizden oluşan jüri hazırladığı çizelgeye göre grupları izledi ve puanladı.Kazanan gruplar ilan edildi ve ödüllendirildi.Ayrıca okulumuzda kutlanacak DÜNYA SU GÜNÜ etkinliğinde danslarını sergilemeye hak kazandılar. 

 

 

Haz

EKO OKULLAR SU GÜNÜ VE PANO ETKİNLİKLERİMİZ 

Eko Tim öğrencileriyle hazırlanan panomuz Eko Okul panosunda yerini     aldı.Suyun önemini vurgulayan sloganlarımız okulun farklı yerlerine asıldı. Dünya Su Günü kapsamında Eko Tim öğrencileri başta olmak üzere dans  yarışması kazanan grupları,3.sınıflardan karma oluşturulmuş İngilizce  koro, Eko Tim öğrencilerinin sloganları ve şiirleri ile program  okulumuzun tüm 1. ve 2. sınıflarına izletildi.Su farkındalığı ve önemi bu  şekilde vurgulandı. 

 

 

Haz

EKO OKULLAR GERİ DÖNÜŞÜM TOPLAMA ETKİNLİKLERİ     

Bütün etkinliklerimizi gerçekleştirirken atık kağıt ve pillerimizi toplamaya devam ettik.Dönem ortasında topladığımız kağıtları geri dönüşüm tesisine gönderdik.Bu dönem sonunda ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gelen resmi yazı doğrultusunda topladığımız tüm kitap ve atık kağıtlar bakanlık tarafından toplanacak. 

 

 

Haz

EKO OKULLAR DOĞAL DETERJAN YAPIMI ETKİNLİĞİ

 Eko Tim öğrencilerinin anneleriyle birlikte doğal deterjan yapıldı.Sınıfımıza davet ettiğimiz kimyager yönlendirmesiyle sirke,karbonat,arap sabunu ,su ve esansiyel yağ kullanarak 2 farklı kullanım için deterjan yapıldı.Annelere neden doğal deterjan kullanmaları gerektiği ve kimyasal deterjanların nelere sebep   olduğu anlatıldı. 

 

 

 

Haz

EKO OKULLAR TOPLANAN ÇEKİRDEKLERİN DİKİM ETKİNLİĞİ

Şubat tatilinde sebze , meyve çekirdeği toplama görevi verilmişti.Tatil dönüşü Eko Tim öğrencileri tüm 1. ve 2. sınıfları dolaşarak toplanan çekirdekleri teslim aldı.Farklı çekirdek sunumlarını okul girişinde sergileyerek çekirdeklerinde tekrar fidan olabileceği bilincini uyandırdık.Çekirdeklerin ekimi planı için toplanan çekirdekler gönüllü öğretmenler ile ayıklanarak, temizlendi. Toplanan çekirdekler ve alınan fidanlar öğrenci,veli  işbirliği ile kardeş okulumuzun bahçesine ekildi.İlçe  Milli Eğitim Müdürümüz etkinliğimize katılarak projemize  destek oldu.Öğrencilerimiz gidilen köyde çevre temizliği  yaparak günü tamamladı. 

 

 

 

 

Haz

EKO OKULLAR BİR DENİZ MASALI TİYATRO GÖSTERİMİZ

Okulumuz İngilizce öğretmeninin çalıştırdığı Bir Deniz Masalı tiyatromuz büyük ilgi gördü.Oyuncularımız 3.sınıfımızda okuyan öğrencilerimizden oluşmaktadır.Öğretmenimiz yaklaşık 3 ay boyunca öğrencilerimizi çalıştırmıştır.Tiyatro 2 gün boyunca okulumuzun 36 şubesine izletilmiştir.Tiyatromuzu izlemeye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz de gelmiştir.Tiyatromuz deniz kirliliğini konu almakta ve balıkların diliyle bu soruna dikkat çekmekteydi.Büyük alkış toplayan tiyatromuz her izleyenin beğenisi kazandı ve büyük dersler verdi. 

 

 

Haz

EKO OKULLAR TEMİZ ATIKLARLA 23 NİSAN GÖRSELİ HAZIRLAMA

Tüm 1.sınıf öğrencileri öğretmenleriyle bahçede yerini aldılar.Koordinatör öğretmenin hazırlatmış olduğu siyah beyaz Atatürk ve çocuk temalı görselini eski ödev kağıtlarını pastel boya ile renklendirip kopar yapıştır tekniği ile renklendirdiler.Tamamlanan görseller okul girişinde sergilendi

Haz

EKO OKULLAR ATIK SU ARITMA TESİSİ GEZİSİ

Manisa O.S.B Atık Su Arıtma Tesisine  tüm 1.sınıflar gruplar halinde ulaşım  sağladı.Gidilen tesiste çevre  mühendisleri ve diğer çalışanlar atık  suların nasıl ve ne ile temizlendiğini  öğrencilere anlattılar.Öğrencilerimiz  temizlenen suların nerelerde  kullanılabileceğini öğrendiler. 

Haz

EKO OKULLAR HANGİ ATIK HANGİ RENK

Hangi atığın nereye  atılacağını anlatan  panomuz Eko Tim  öğrencileri  tarafından  hazırlandı. 

 

 

 

Haz

EKO OKULLAR  ANNELER GÜNÜ KOZALAK YAPMA ETKİNLİĞİ

EKO OKULLAR  ANNELER GÜNÜ KOZALAK YAPMA ETKİNLİĞİNDE ÖĞRENCİLERİMİZ ANNELERİNE KOZALAKTAN SÜS YAPTILAR. 

Haz

EKO OKULLAR PROJESİ 2. SINIFLAR RESİM YARIŞMASI

  Proje kapsamında düzenlenen 2. sınıflar resim yarışması sonuçalrı bayrak törenimizde öğrencilerimize ilan edildi. Tebrik eder başarılar dileriz.

Haz

OKULUMUZ 2024-2028 YILI STRATEJİK PLANI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ONAYINDAN GEÇMİŞTİR.

Haz

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI İL FİNALLERİ 2023-2024


Geleneksel çocuk oyunları il finallerine katılan okulumuz Kaleli Yakantop Takımımız büyük bir mücadele göstererek il ikincisi oldu. Öğrencilerimizi ve koordinatör öğretmenlerimizi kutlar. Başarılarının devamını dileriz.